Новини    31 серпня 2017 10:46

Виробляти агропродукцію в країні коштує все дорожче


Виробництво рослинної сільгосппродукції подорожчало на 24,8%, тваринної – на 18,9%, повідомляє Уніан з посиланням на Державну службу статистики. Статисти не враховували інформації з окупованого Криму й частини зони проведення антитерористичної операції.

Отже, витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-липні 2017 року зросли на 23,2% порівняно з аналогічним періодом 2016 року. При цьому на виробництво продукції рослинного походження – на 24,8%, тваринного – на 18,9%.

Згідно з повідомленням, витрати на матеріально-технічні ресурси збільшилися порівняно з аналогічним періодом минулого року на 28%.

Взимку Landlord склав рейтинг ефективності, до якого увійшли компанії, які займаються рослинництвом і обробляють мінімум 30 000 га сільськогосподарських земель. Їх відібрали за показником EBITDA на гектар за підсумками 2016 року. Було підраховано, скільки аграрії отримують грошей з кожного обробленого гектара і наскільки ефективно використовують орендовану землю.

Незважаючи на зростання показників врожайності, у багатьох учасників списку показник EBITDA знизився в середньому на 10-15%. Це пояснюється тим, що з початку 2016-го уряд частково скасував пільги по відшкодуванню ПДВ. До минулого року ПДВ відшкодовувався повністю і в повному обсязі залишався на рахунках у сільгоспвиробників. З 2016-му для виробників зернових та технічних культур повернення склало лише 15%, решта отримали компенсацію не більше як половину сплаченого ПДВ.

Рейтинг за підсумками 2017 року буде виглядати ще сумніше. З початку року вступили в силу зміни в Податковому кодексі, які передбачають, що всі аграрії будуть працювати на загальних умовах оподаткування. Прогнозується, що це погіршить ситуацію в галузі.

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в 2016 році порівняно з 2015-им зросли на 13,5%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...