Новини    02 квітня 2018 14:10

Вінниччина планує збільшити посіви кукурудзи та зменшити площі під соняшник


Вінницька область у 2018 році планує наростити площі під зернові культури за рахунок збільшення посівів кукурудзи, а також – озимого ріпаку та цукрових буряків; відведені для соняшника площі хочуть зменшити. Як повідомляє прес-служба Вінницької облдержадміністрації, про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук під час апаратної наради в голови облдержадміністрації.

«Одним із ключових пріоритетів розвитку Вінниччини є сприяння підвищенню конкурентоспроможності агропромислового комплексу шляхом досягнення цілей щодо збереження лідируючих позицій в аграрному виробництві, сприяння залученню інвестицій до аграрної сфери; поширення інноваційних розробок у сферах сільського господарства, а також популяризація агропромислового комплексу», – зазначив він.

На Вінниччині в 2017 році вироблено 8,3% продукції сільського господарства України. Область зберегла лідируючі позиції у виробництві валової продукції сільського господарства, зернових культур, цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби та птиці.

У харчовій та переробній промисловості в області найбільше виробляється цукру, вершкового масла, фруктових джемів, желе з цукром та іншої продукції. За словами посадовця, минулого року аграрії області виробили близько 4,9 млн тонн у заліковій вазі зернових культур, 2,8 млн тонн цукрових буряків, 1,9 млн тонн картоплі, 483,3 тис. тонн овочів та 233,7 тис. тонн плодово-ягідних культур.

Натомість, у тваринництві кількість яєць зросла на 7,4% і становить 945,7 млн. штук. Також Вироблено 440,8 тис. тонн м’яса та 851,3 тис. тонн молока. У свою чергу, обсяги виробництва цукру становлять 445,6 тис. тонн, що на 2,4% більше, порівняно з 2016 р.

У загальній структурі експорту Вінницької області за 2017 рік продукція агропромислового комплексу становить 81,7%. «Порівняно з 2016 роком, експорт аграрної продукції збільшився на 26,3%, відповідно, зовнішньоторговельний обіг зріс на 25%», – зазначив директор профільного Департаменту.

Питома вага капітальних інвестицій до агропромислового комплексу складає 48,0% до загального обсягу капітальних інвестицій по області.

«У сільському господарстві завершено 26 інвестиційних проектів загальною вартістю 431 млн грн та створено 188 робочих місць. На підприємствах харчової та переробної промисловості завершено 14 інвестиційних проектів з модернізації виробничих процесів та збільшення виробничих потужностей», – повідомив Микола Ткачук.

Крім цього, завершено реалізацію 8 інвестиційних проектів. Зокрема, побудовано 5 зерноскладів загальною потужністю 106,5 тис. тонн. Також завершено будівництво фруктосховища на 4,5 тис. тонн та овочесховища на 1,5 тис. тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...