Однією із основних причин розповсюдження африканської чуми свиней в Україні є відсутність відповідальності за поширення хвороби. Про це кажуть в Асоціації свинарів України. Окрім ліквідації тварин, на власника не поширюються жодні «санкції», передає unn.com.ua.
«Якщо мова про промислового виробника, тут теж далеко не всі дбають про налагодження системи біобезпеки в умовах підвищеного епізоотичного ризику», – пояснили в асоціації.
Як правило, жертвами АЧС в Україні стають малі підприємства.
«Із 2012 року АЧС було уражено близько 40 господарств, 80% із яких — малі підприємства. Вони не впроваджували необхідні заходи біобезпеки, а в нинішніх умовах це неприпустимо», – додали в АСУ.
По тому, як Україна призупинила ввезення свиней, м’яса свинини та кормів із Люблінcького та Мазовецького воєводств Польщі, сторона почала натякати на українське походження вірусу.
«Україна сама вже давно не в змозі боротися з африканською чумою свиней, — пише farmer.pl. — У 2016 році в країні було підтверджено понад 90 випадків спалаху АЧС у свинячих стадах. Тому було б бажано з’ясувати, чи є загроза внутрішньому виробництву свиней через зерно, що імпортується у великій кількості з України, а також робітників, що масово прибувають до Польщі зі східного кордону».
З 2016 року в Україні лише офіційно утилізовано 77 838 голів свиней. Найбільше знищено у Хмельницькій області – майже 21,4 тис голів. За два неповні роки було зафіксовано 185 спалахів хвороби, а збитки епідемії перевищують 1 млрд грн.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!