Новини    27 липня 2023 16:54

Відбулося засідання Ради Україна-НАТО: обговорили експорт українського зерна

Лише за минулі 9 днів в результаті атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та 5 цивільних суден

У засіданні Ради Україна-НАТО взяв участь міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Спільно засудили вихід рф з “зернової угоди” та цілеспрямовані ракетні та дронові атаки на портову інфраструктуру півдня України.

Лише за минулі 9 днів в результаті атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та 5 цивільних суден, повідомляє пресслужба відомтсва.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Росіяни обмежують судноплавство в районі тимчасово окупованого Криму та біля територіальних вод Болгарії. Цим рф фактично блокує рух суден в напрямку морських портів України.

Маємо діяти швидко та рішуче. Не можна допустити блокади Чорного моря російськими військами. Це може призвести не тільки до втрат української економіки, але й до серйозної продовольчої кризи у світі, зокрема в таких гуманітарно чутливих регіонах як Африка та Азія. Уже обговорюємо можливі шляхи протидії цинічним атакам ворога та перешкоджанню вільному торговельному судноплавству,— зазначив Кубраков.

Міністр висловив вдячність союзникам по НАТО за рішення посилити свою розвідувальну діяльність в акваторії Чорного моря, і зауважив, що Україна розраховує, що це допоможе стабілізувати безпекову ситуацію і створить умови для відновлення нормальної роботи українських портів.

Нагадаємо, головна ціль ракетних атак росіян на портову інфраструктуру Одеси та регіону — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити та нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має три варіанти експорту зерна після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Кулеба пояснив, що Росія загрожуватиме нормальному експорту зерна з України до кінця війни. Тож додав, поки не буде реалізовано план В, у росії залишатимуться ці інструменти шантажу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...