Новини    25 жовтня 2017 09:27

Вершкове масло стрімко падає в ціні


Останні два тижні молочні жири почали стрімко дешевшати. Особливо помітний цей перелом в Європі, де раніше вершкове масло було драйвером цінового зростання, передає infagro.

«Масло дешевшає швидкими темпами. Припускаємо, що основні оператори все ж встигли запастися певними обсягами до періоду пікових цін, — пояснюють аналітики. — В міру зниження попиту, збільшення пропозиції сировини й розвитку нового сезону в Океанії продавці змушені були йти на поступки. Але навіть після такого істотного спаду європейське масло залишається неконкурентним на світовому ринку. Його експортна вартість — не менше $6600. Хоча в Польщі товар можна придбати і за $5600».

Дешевшає масло і в Океанії, хоча не настільки швидкими темпами. Багато покупців розраховують саме на цей продукт, адже альтернативи на світовому ринку небагато.

Ціни на масло в США теж просіли, хоча попит не є слабким. Таку ситуацію пояснюють тим, що покупці тимчасового зайняли очікувальну позицію.

На початку жовтня експерти зазначали, що ціни на масло в ЄС досягли свого піку. Ще більший ріст зробив би товар недоступним для багатьох споживачів.

Через подорожчання європейські країни почали активніше закуповувати українське масло. Якщо торік туди було поставлено 741 тонна, то за половину 2017-го — вже 1 300 тонн. І це при тому, що піврічна квота на вершкове масло становить 900 тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...