Новини    10 квітня 2018 15:40

Вартість посівної на Харківщині оцінюється у 8,3 млрд грн


Вартість цьогорічної посівної кампанії у Харківській області оцінюється у 8,3 млрд грн. Про це заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Необхідні витрати для здійснення весняно-польових робіт на 1 га складуть 6,2-6,4 тис. грн. А це приблизно на 1-1,1 тис. грн більше, ніж у минулому році. Загальна потреба в коштах складе 8,3 млрд грн, що на 20% більше, ніж в минулому році», – цитує його прес-служба облради.

За словами Чернова, основні чинники, які впливають на вартість посівної 2018 року, не будуть пов’язані з витратами на пересів озимих культур, враховуючи сприятливі погодні умови. Затрати залежатимуть від ринкової кон’юнктури цін на насіння, паливно-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин.

Він підкреслив, що посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств Харківщини під урожай 2018 року очікується в межах 1,8 млн га, що на 2% більше, ніж у минулому році.

Як повідомляв LANDLORD, агропідприємства Харківської області планують посіяти ярові культури на площі 1 047 тис га (58%), технічні культури – на 569 тис га (31%), цукрові буряки – на 25 тис га (1,5%). Площа картоплі, овочевих та баштанних складе 92 тис га (5%).

Міністерство аграрної політики і продовольства оцінює вартість весняно-посівних робіт в 4 тис. грн/га, що на 10% більше, ніж в минулому.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...