Новини    14 листопада 2023 14:28

Вагітні відтепер можуть самостійно обирати дату початку декретної відпустки


Вагітні можуть за власним бажанням після 30-го тижня вагітності визначити дату початку відпустки. Для цього треба подати заяву лікареві, який веде вагітність, повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя України.

Якщо жінка хоче розпочати відпустку з 30 тижня, то за замовчуванням буде сформовано медичний висновок тимчасової непрацездатності. Водночас вона може заявити, що хоче далі працювати. Вже тоді лікар, що веде її вагітність, із зазначенням дати,  сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН). Якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН сформують з дати пологів.

Також вагітні можуть перенести частину допологової відпустки на післяпологовий період. Тоді буде сформовано МВТН і після цього нараховуватимуться соціальні виплати.

Стандартний термін МВТН становить 126 календарних днів. Утім для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський опублікував указ щодо зміни поняття селища міського типу на поселення. Зміни відбудуться у законі №8263 “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”.

Кабмін підтримав законопроєкт щодо скасування заочної форми навчання. Проєкт закону, який тепер має ухвалити Верховна рада, запроваджує фундаментальні зміни у вищій освіті з наступного року.

17 жовтня на засіданні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 9269-д про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб). Ним передбачено, що топпосадовці набувають довічного статусу РЕР і їхні правочини будуть перевіряти все життя.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...