Новини    07 вересня 2018 12:46

Вагони є – возити нічим: аграрії планують звернутись до президента, уряду та РНБО


На ринок залізничних перевезень мають вийти локомотиви приватної власності. Про це заявив заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) Михайло Соколов у ході засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин. Відповідний проект рішення, з пропозиціями щодо покращення логістики на залізниці, пропонується перетворити на звернення, яке згодом буде направлене до президента, уряду та РНБО. Повідомляє прес-служба ВАР.

Зі слів Михайла Соколова, першочерговим заходом для вирішення проблеми перевезення сільгосппродукції залізничним транспортом є допуск приватної тяги на ринок України.

«Допуск приватної тяги – це основне рішення, яке необхідно прийняти для подолання «логістичного колапсу» в Україні. Адже ключова проблема полягає саме у відсутності локомотивів, тому що вагони є, але їх оборотність виросла до 20 днів з 3 днів. За таких умов можна закупати скільки-завгодно вагонів, але їх буде нікому возити», – зазначив Михайло Соколов.

Так, за його словами допуск приватної тяги також допоможе вирішити проблему нестачі вагонів-зерновозів, оскільки компанії, які мають приватний парк, на сьогодні не в змозі оперувати своїми вагонами через відсутність достатньої кількості локомотивів. Маючи приватну тягу компанії зможуть збільшити оборотність вагонів-зерновозів, а також експорт аграрної продукції.

Учасники засідання наголосили, що ПАТ «Укрзалізниця» повинна припинити закриття залізничних станцій, виправдовуючись їх неефективністю. На думку учасників засідання, питання ефективності роботи станцій – це питання операційної діяльності «Укрзалізниці». При цьому, головною причиною неефективності, через яку «Укрзалізниця» пропонує закрити ці станції, перш за все є нестача локомотивів і рухомого складу.

Учасники зернового ринку також наголосили на необхідності забезпечення передбачуваності державної політики щодо підвищення тарифів на залізничні перевезення.

Таким чином, у ході засідання пролунали наступні пропозиції:

  • Рекомендувати Верховній Раді якнайшвидше розглянути законопроект №7316 про залізничний транспорт України;
  • Рекомендувати Кабінету Міністрів забезпечити безперебійну роботу вантажних станцій і відновити роботу закритих станцій, забезпечити контроль за тарифною роботою «Укрзалізниці», а також створити при уряді постійну діючу робочу групу з питань діяльності залізничного транспорту;
  • Рекомендувати ПАТ «Укрзалізниця» вжити заходів для покращення пропускної спроможності інфраструктури залізничного транспорту, забезпечити прозорий розподіл рухомого складу, забезпечити збільшення кількості локомотивів та вагонівзерновозів, забезпечити своєчасний ремонт локомотивного парку, запровадити компенсацію вантажовідправникам у випадку простоювання поїздів тощо.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, в Укрзалізниці заявили що проблеми дефіциту зерновозів немає. Їх цілком достатньо на найближчі 3-5 років.

Ще немає новин у цій стрічці ...