Новини    28 вересня 2018 16:24

В Україні зростають обсяги виробництва нуту


Український нут ще не знаходить багато покупців на внутрішньому ринку, і тому практично весь урожай йде на експорт. Про це зазначили експерти УкрАгроКонсалт в своєму щомісячному виданні «Аналіз ринку зернобобових культур».

Урожайність українського нуту, завдяки природно-кліматичним умовам значно вище середньосвітового рівня і становить близько 2,2 т / га.

Завдяки високій маржинальності нуту, яка сьогодні вище, ніж у соняшнику або сої, дана культура все більше знаходить застосування в українських аграріїв. Рентабельність його продажів оцінюється на рівні 52%.

Всі ці фактори позначились на високому врожаї нуту в 2018 році. Так, за оцінками, в Україні в цьому році урожай цієї бобової культури майже в два рази вище, ніж в попередньому. Ціна на нут залишається стабільно високою і становить $ 1000 за тонну.

Український нут користується попитом в таких країнах, як Індія, Пакистан, Туреччина, Йорданія, Єгипет та Саудівська Аравія.

З кожним роком попит на нут зростає, та вирощування даної культури стає прибутковим, особливо на півдні країни, де кліматичні умови дозволяють вирощувати високоврожайні сорти нуту.

Ще немає новин у цій стрічці ...