Новини    28 вересня 2018 16:24

В Україні зростають обсяги виробництва нуту


Український нут ще не знаходить багато покупців на внутрішньому ринку, і тому практично весь урожай йде на експорт. Про це зазначили експерти УкрАгроКонсалт в своєму щомісячному виданні «Аналіз ринку зернобобових культур».

Урожайність українського нуту, завдяки природно-кліматичним умовам значно вище середньосвітового рівня і становить близько 2,2 т / га.

Завдяки високій маржинальності нуту, яка сьогодні вище, ніж у соняшнику або сої, дана культура все більше знаходить застосування в українських аграріїв. Рентабельність його продажів оцінюється на рівні 52%.

Всі ці фактори позначились на високому врожаї нуту в 2018 році. Так, за оцінками, в Україні в цьому році урожай цієї бобової культури майже в два рази вище, ніж в попередньому. Ціна на нут залишається стабільно високою і становить $ 1000 за тонну.

Український нут користується попитом в таких країнах, як Індія, Пакистан, Туреччина, Йорданія, Єгипет та Саудівська Аравія.

З кожним роком попит на нут зростає, та вирощування даної культури стає прибутковим, особливо на півдні країни, де кліматичні умови дозволяють вирощувати високоврожайні сорти нуту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...