Новини / Рослинництво     12 листопада 2018 12:19

В Україні викорчують тисячу га яблук двох сортів


Кілька вітчизняних великих виробників яблук раптово оголосили про знищення частини своїх продуктових садів. Усьому причина – перевиробництво та неможливість реалізувати надлишок вирощеної продукції.

Більше того, в порівнянні з минулим роком ціни на яблука впали в 3-4 рази, повідомляє east-fruit. Не маючи власних сортувальних ліній і холодильників, якісне яблуко інколи навіть не можливо реалізувати за 2 грн/кг. У той час, як ціни у переробників коливаються від 60 коп. до 1 грн/кг.

Одні лише великі господарства, що мають понад 50 га насаджень, позбудуться більш ніж 1 тис. га яблуневих садів. Ще деяку частину викорчують дрібні й середні виробники.

Читайте: Ринок Індії може повністю відновити обсяги експорту українських яблук

За оцінками аналітиків, це скоротить пропозицію яблук у наступному році на 70-80 тис. т. Для порівняння, це вдвічі більше, ніж було експортовано з України в сезоні 2017/2018.

Фермери позбуватимуться напівінтенсивні та інтесивні сади “неходових” сортів яблук — Ренет Симиренко, Айдаред і Джонаголд. Адже ці сорти вже давно не користуються попитом на зовнішніх ринках. Певно, що під зруб підуть й інші сорти української та російської селекції, до яких не схильні покупці.

До слова, за оцінками Української плодоовочевої асоціації, надлишок яблук на ринку в поточному сезоні може скласти 150-200 тис. т. І це без урахування тих, що підуть на переробку.

Раніше зазначалося, що експорт вітчизняних яблук впав на 42%.

Читайте також