Новини    04 липня 2018 09:06

В Україні прогнозується «бум» виробництва біогазу з бурякового жому


В Україні спостерігається цукровий біогазовий бум: відновлюються цукрові заводи і разом із ними запускають біогазові комплекси.

Про це заявив Юрій Епштейн, директор компанії «Акорд Лтд», на конференції «AgroPower: біогаз», повідомляє прес-служба Асоціації «Укрцукор».

«Буряковий жом — це безкоштовна енергоємна сировина, яке дає можливість біогазовому комплексу працювати цілий рік. Це великі потужні комплекси, тому що на цукрових заводах накопичується багато жому — 80% від маси буряків. З одного боку, жом — це токсичний продукт, який швидко псується, а з іншого, з 1 т пресованого жому можна отримати 100-105 м3 біогазу», — пояснив Юрій Епштейн.

Будувати маленькі комплекси не варто, навіть якщо зелений тариф збільшать, вони будуть довго окупатися. «Установка на 100 КВт коштує 800 тис. євро. Навіть цей тариф не стимулює інвесторів вкладати в нього гроші. Потужність повинна бути від 1 МВт», — наголошує Юрій Епштейн.

Основні ризики, які присутні при впровадженні виробництва біогазу з жому — дефіцит сировини при неврожаї буряка. Для цього варто диверсифікувати культури і сіяти не тільки цукровий буряк, а й сорго.

Перероблений цукровий жом можна використовувати як органічне добриво та економити на мінеральних добривах. Другий варіант — використовувати його в якості кормової добавки. «Але найбільш реальний механізм — грануляція і реалізація в якості паливних гранул. Їх теплотворність на рівні лушпиння соняшника і вугілля, перевершує солому», — розповів експерт.

За кордоном діють обмеження на сировину харчового походження. В Україні поки таких обмежень немає, тому експерти прогнозують подальше зростання біогазового виробництва.

Ще немає новин у цій стрічці ...