Новини    28 вересня 2018 11:06

В Україні працюють над стимулюванням виробництва енергокультур на малородючих землях


Держенергоефективності спільно з Мінагрополітики, Біоенергетичною асоціацією України та Інститутом цукрових буряків НААН України розробляє програму стимулювання вирощування енергокультур для генерації енергії. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«В країні є близько 4 млн га малородючих земель, де варто вирощувати енергокультури. Що стосується ресурсів, то Україна – це сучасна аграрна країна. Щороку можна використовувати близько 34 млн тонн відходів сільського господарства для виробництва енергії. Це дозволить заміщувати понад 9 млрд м3 газу у рік», – йдеться у повідомленні.

Також розглядається питання виробництва біоетанолу та біодизелю. Наразі спільно з Агентством розроблено та у ВРУ зареєстровано законопроект від 29.11.2017 №7348, який передбачає встановлення обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива.

Крім цього, Держенергоефективності започатковано партнерство із Нідерландським агентством підприємництва (RVO) та відвідано цілу низку передових об’єктів з виробництва біометану, біоетанолу, тепла з біомаси.

«Переконаний, що нідерландський бізнес має значні можливості для реалізації біоенергетичних проектів в Україні. Ми удосконалили правове поле та запровадили стимули: гарантований на законодавчому рівні стимулюючий тариф на тепло з альтернативних джерел енергії, прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію з біомаси та біогазу на рівні 12,4 євроценти/кВт*год», – розповів голова Держенергоефективноті Сергій Савчук.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...