Новини    12 квітня 2018 09:01

В Україні можуть скоротитися посіви ячменю та сої


Українські аграрії в зв’язку з пізнім початком весняної посівної кампанії скоротять посіви ячменю приблизно на 5,1% – до 2,4 млн га і посіви сої на близько 6,5% – до 1,8 млн га. Про це повідомила аналітик зернового ринку консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Марина Сич на прес-конференції «Посівна-2018: що вибирає український фермер?» в агентстві «Інтерфакс-Україна».

«Посівні площі скоротяться по ячменю до 2,4 млн га проти 2,53 га в минулому році. Урожай при скороченні площ складе близько 7,7-7,8 млн тонн. У разі, якщо все-таки план по сівбі ячменю аграрії встигнуть виконати, це може бути 8 млн тонн», – зазначила експерт.

Вона повідомила, що в даний час яровий посів ячменю під урожай 2018 року вже істотно зрушено. За станом на 10 квітня ярових ячменем засіяно лише 241 тис. га (15% від плану), що істотно відстає від торішніх 1,428 млн га (93% від підсумкової площі). А в разі різкого настання тепла, що дуже ймовірно, за словами Марини Сич, сприятливі строки сівби для ярового ячменю закінчаться дуже швидко.

«По сої ймовірно скорочення площ на 100-150 тис. га – до 1,8 млн га, а урожай складе близько 3,6-3,7 млн тонн», – сказала аналітик.

За її словами, посівні площі під кукурудзою залишаться на рівні минулого року, але не виключається їх розширення до 4,6 млн га. Вона зазначила, що розширення площ можливо в разі, якщо потрібно буде компенсувати скорочення посівів ячменю і якщо кукурудза витримає конкуренцію з зерняткових, як в плані рентабельності, так і в плані посухостійкості.

«Урожай кукурудзи ми очікуємо на рівні 26 млн тонн – це при минулорічному рівні посівів, якщо ж аграрії перевиконають план і посіють 4,6 млн га, а також при позитивному погодний сценарії, урожай кукурудзи може вирости до 28 млн тонн», – сказала вона. За словами аналітика, посіви пшениці збільшилися до 6,45 млн га проти 6,3 млн га в минулому році, що дає всі підстави очікувати урожай не нижче минулого року, оскільки зимівля пройшла добре, загибель рослин низька і є передумови для отримання хорошої врожайності .

«Посів соняшнику очікуємо на рівні минулого року, але не виключаємо розширення площ до 6,6 млн га. Урожай може вирости до 14,2-14,5 млн тонн, – сказала Сич. – Посіви ріпаку в Україні також були збільшені. Загибель ріпаку низька, умови зимівлі були хороші, стан посівів зараз найкращий за останні 4 роки. Урожай можна очікувати на рівні 2,4-2,5 млн тонн».

За даними Мінагрополітики, у 2018 році ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн га. З них рання група: ячмінь – 1,6 млн га; пшениця – 182 тис. га; овес – 200 тис. га; горох – 412 тис. га. Пізня група: гречка –158 тис. га; просо – 56 тис. га; кукурудза на зерно – 4,6 млн га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...