Новини    17 квітня 2024 10:46

В Україні гривневі ціни на сою зросли через курс


Українські закупівельні ціни на сою з ГМО залишаються на рівні 400-410 $/т з урахуванням доставки до портів Чорного моря. Однак зростання курсу долара до 39,59 грн/$ призвело до збільшення внутрішніх цін до рівня 18300-18400 грн/т.

Цю інформацію надали аналітики з GrainTrade.

Зазначається, що переробники підняли ціни на 300-400 грн/т, досягнувши рівня 17300-17800 грн/т з урахуванням доставки на завод. Конкуренція між переробниками та експортерами зростає, але очікується, що в травні на світовий ринок вийде соєва продукція з Аргентини та Бразилії, що змінить динаміку експорту.

Ціни на сою з доставкою до Італії залишаються на рівні 430-440 €/т DAP, але високі витрати на логістику роблять експорт невигідним. Станом на 27 березня ЄС імпортував 9 млн т сої, з яких 5 млн т зі США, 2,5 млн т із Бразилії та лише 680 тис. т, або 11%, — з України.

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго 15 квітня втратили 1,4%, знизившись до 425,6 $/т (-2% за тиждень) через підвищення прогнозів урожаю у Південній Америці.

Агентство Safras & Mercado збільшило прогноз урожаю сої в Бразилії з 148,6 до 151,2 млн т через високу врожайність у південних штатах. Згідно з прогнозами агентства Conab, виробництво сої у штаті Ріу-Гранді-ду-Сул зросте на 68% порівняно з минулим роком, що зробить його другим за величиною виробником після Мату-Гросу, тим самим компенсуючи втрати від посухи у центрально-західних регіонах.

Нагадаємо, литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.

Новини за темою:  Недекларування будинку: судитимуть очільника Держмитслужби

У нинішньому весняному періоді сівозміни особливу популярність мають соняшник та соя, за словами Олександра Хмелюка, керівника Агродепартаменту LNZ Group, пише AgroPortal.

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

Чехія планує пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Цю ініціативу оголосив Марек Виборні, міністр сільського господарства, під час програми на чеському телебаченні.

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про запровадження санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до ЄС.Сейм Польщі підтримав постанову щодо санкцій проти агропродукції з території Росії та Білорусі, оскільки це приносить величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн. Нижча палата парламенту Польщі закликала Європейську комісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Європейського союзу (ЄС).

Варшава запланувала звернутися до Єврокомісії з пропозицією повної блокади на імпорт будь-якої агропродукції з Росії та Білорусі до Євросоюзу.

Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.

Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...