Виробники свіжих молочних продуктів зазнали впливу зростання цін на молочну сировину, внаслідок чого почали плавно підвищувати ціни на свою продукцію, повідомляє “Інфагро“.
Наразі збільшення цін не вплинуло на загальні продажі, оскільки сезонний попит залишається високим. Однак, очікується зниження замовлень у другій половині грудня, зумовлене як сезонним спадом попиту під час різдвяних та новорічних свят, так і через високі ціни.
Ціни на свіжі молокопродукти продовжать рости попри зниження попиту, підтримані раніше підписаними протоколами з торговельними мережами. Свіжі молокопродукти стали єдиним товаром, чий експорт у листопаді зріс на 53% порівняно з минулим роком, причому основу експортованих цільномолочних продуктів складає ультрапастеризоване молоко, зазначають експерти.
Імпорт свіжих молокопродуктів поки що не зріс, частково через блокування польського кордону страйкарями. Однак аналітики прогнозують значне збільшення закупівель з січня. Втім, наразі імпортовані свіжі молокопродукти не створюють серйозної конкуренції вітчизняним, на відміну від потенціалу конкуренції між вітчизняним та імпортним сиром.
Нагадаємо, приблизно 40% підприємств, що спеціалізуються на виробництві сирого молока, зазнали збитків до початку повномасштабної війни в Україні. В цей момент цей показник зріс до майже 60%.
У листопаді 2023 року Україна імпортувала 5,04 тис. тонн молочної продукції, що на 21% менше, ніж у жовтні того ж року, повідомила Асоціація виробників молока.
В Україні виробництво молока продовжує падати, водночас темпи падіння у 2023 році суттєво знизилися, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Маргарита Юзяк