Новини / Рослинництво     13 травня 2019 16:03

В Україні покращили умови для експорту та імпорту насіння і садивного матеріалу

Кабмін затвердив Порядок проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу. Документ передбачає перевірку документів перед здійсненням фітосанітарного контролю з використанням механізму «єдиного вікна».

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Згідно з Постановою, при імпорті та експорті насіння і садивного матеріалу перед здійсненням фітосанітарного контролю державні фітосанітарні інспектори перевірятимуть документи, використовуючи механізм «єдиного вікна».

Читайте: Земля в Україні має продаватися по $10 тис. за гектар – Тарас Дзьоба

До таких документів належать:

  • сертифікат країни експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, сертифікат ОЕСР і сертифікат ISTA для насіння та садивного матеріалу за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна;
  • підтвердження на ввезення насіння та садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт і експонування, підтвердження (повідомлення) на ввезення дослідних зразків сортів рослин для проведення експертизи заявки.

Передбачається, що Постанова дозволить зменшити час, необхідний для здійснення експортно-імпортних операцій.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні стартує перший етап польового оцінювання насінницьких посівів – попереднє обстеження. Визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу здійснюватимуть ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» і ТОВ «Агросерт».

Читайте також