Новини    07 грудня 2021 15:00

В Україні подорожчають банани

За останні три місяці транспортування бананів подорожчало на 40%

Україна імпортує більшість бананів з Еквадору. На початку грудня закупівельна вартість бананів склала 430-450 грн/ящик, але щоб імпортери могли працювати хоча б у нуль, вона має бути не менше 480-490 грн/ящик. Про це повідомляє biz.today.ua.

В Україну завозиться сорт бананів кавендіш. У 2021 році він уродив не так добре, як у попередні роки, а значить, подорожчання не за горами.

Цей сорт бананів найбільш схильний до грибка, що швидко розповсюджується по плантаціях. Виробники борються з грибками та виводять нові сорти, стійкіші до уражень.

Ще одна суттєва проблема, яка вплине на підвищення цін на банани – це логістика. Через епідемію коронавірусу транспортні компанії не стали закуповувати додаткове обладнання, розширювати парк пароплавів або контейнерів, а просто почали підіймати розцінки на підвищеному попиті.

За останні три місяці транспортування бананів подорожчало на 40%. За весь час ціни на банани залишалися стабільними, але подорожчання не уникнути. Імпортери працюють у мінус. Вони не підвищують ціни, щоб не знизився попит на продукт, проте вже після Нового року банани в Україні почнуть дорожчати. Цінник зросте приблизно на 30-40 грн за ящик (19 кг).

Раніше Landlord повідомляв, чому в Україні подорожчала картопля.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...