Новини    12 січня 2022 13:30

В Україні подорожчає хліб на фоні цін на газ

Подорожчання хліба пов'язане із цінами на газ, які за рік зросли у 10 разів

У січні ціни на хліб та хлібобулочні вироби зростуть на 10% і надалі можуть збільшуватися. Про це повідомляють Українські новини.

Меморандум від 31 грудня 2021 року, підписаний представниками хлібопекарських та борошномельних асоціацій, поки не працює, оскільки питання забезпечення хлібопекарських та борошномельних підприємств газом за пільговою ціною перебуває на стадії узгодження”, – заявив гендиректор Укрхлібпрому Олександр Васильченко.

Зазначається, якщо пільгова ціна на газ для хлібопекарських підприємств не стане реальністю, слід очікувати на подальше різке зростання цін на хліб. За словами Васильченка, що підприємства укладають договори щодо ринкової вартості газу від 47 до 58 тисяч гривень з ПДВ за 1 тисячу кубометрів.

Уряд вніс хлібний батон та соняшникову олію до переліку товарів, що мають суттєву соціальну значущість, тому суб’єкти господарювання, які їх реалізують, мають заздалегідь декларувати їхнє подорожчання.

Нагадаємо, ціни на хлібобулочні вироби в Україні вже до вересня наступного року можуть зрости аж на 35%. Такий прогноз зробив голова Спілки українського селянства Іван Томіч.

За останній рік ціна на хлібобулочні вироби зросла на понад 15% й продовжить зростати надалі. Головною причиною хлібороби називають надмірний експорт української пшениці.

Раніше Landlord повідомляв, скільки Україна має виплатити за зовнішнім та внутрішнім боргом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...