Новини    01 грудня 2021 19:33

В Україні передали у концесію перший порт

Окремий пункт угоди — це розв'язання інфраструктурних проблем міста Миколаїв

1 грудня 2021 року майно державного підприємства «Стивідорна компанія “Ольвія”» і відповідне майно державного підприємства «Адміністрація морських портів України» передано в концесію QTerminals Olvia, що входить до групи QTerminals, в рамках державно-приватного партнерства на 35 років.

«Сьогодні ми залучаємо в порт „Ольвія“ гарантовані інвестиції у розмірі 3,4 млрд грн. Майже половина цих коштів буде спрямована на розбудову порту вже у найближчі 3,5 роки. Тепер один із найперспективніших портів країни отримає нову сучасну інфраструктуру», — розповідає Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

Зазначається, що угодою передбачено збереження робочих місць для працівників підприємства терміном на 6 років. Також залишається вимога про максимальне залучення для роботи в порту саме українських громадян. Окремий пункт угоди — це розв’язання інфраструктурних проблем міста Миколаїв. Так, за кошти інвестора планується будівництво нового тунелю під залізницею у Корабельному районі.

«Таким чином державно-приватне партнерство тут — це не лише про розвиток конкретного порту, але й регіону в цілому. Це нові робочі місця, нова інфраструктура, зростання експортного потенціалу українського бізнесу і, як наслідок, підвищення конкурентоспроможності України на міжнародних торговельних майданчиках», — наголошує міністр.

Згідно з Концесійним договором, QTerminals Olvia інвестує в розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Крім того, щонайменше 80 млн грн буде інвестовано в інфраструктуру Миколаєва. QTerminals Olvia спільно з Міністерством інфраструктури України, ДП «СК “Ольвія”», проєктним офісом з розвитку державно-приватного партнерства «Спільно», ДП «Адміністрація морських портів України», а також групою консультантів та радників забезпечили виконання всіх попередніх умов концесійного договору. Так, починаючи з 2 грудня 2021 року QTerminals Olvia почне керувати портовими активами, переданими в концесію.

«Як міжнародний оператор портів і терміналів з висококваліфікованим керівництвом, QTerminals має намір застосувати весь свій досвід і знання у сфері портів і терміналів, щоб гарантувати, що QTerminals Olvia надає своїм клієнтам безпечний сервіс найвищої якості та стандарту», — додав Невіл Біссетт, генеральний директор групи QTerminals.

Раніше Landlord повідомляв, що вартість пшениці в портах України подолала психологічний бар’єр у 10 000 грн/т. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...