Новини / Фінанси     31 грудня 2021 07:45

В Україні може з’явитись податок на солодкі газовані напої

Збільшення ціни на солодкі напої на 20% призводить до зниження їхнього споживання

Голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook пропонує обговорити введення нового податку.

“Які існують сценарії розв’язання проблеми надмірного споживання солодких газованих напоїв у нашій країні? Як знайти баланс між інтересами суспільства, споживачів та виробників? Наш Комітет готовий виступити майданчиком для діалогу та напрацювання законодавчих ініціатив”, – йдеться в повідомленні.

За словами Радуцького, з кожним роком все більше країн світу запроваджують спеціальний податок на солодкі газовані напої. До переліку з понад 65 держав нещодавно долучились Казахстан та Ізраїль. В Ізраїлі податок почне діяти з наступного року. За напої з вмістом понад 5 грамів цукру на 100 грам рідини потрібно додатково сплатити 1 шекель за літр (0,3 євро).

“Згідно з доповіддю ВООЗ, збільшення ціни на солодкі напої навіть на 20% призводить до зниження їхнього споживання і сприяє переходу споживачів на більш здорові альтернативи”, – додає депутат.

Зазначається, що на відміну від цукру з харчових продуктів, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється занадто швидко, що перевантажує підшлункову залозу та печінку, що з часом призводить до розвитку діабету, порушення роботи серцево-судинної системи, пошкодження кровоносних судин, ожиріння, захворювання кишково-шлункового тракту.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд підтримав законопроєкт щодо врегулювання відносини у сфері географічних зазначень спиртних напоїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також