Новини    21 січня 2022 08:45

В Україні масово зупиняються заводи з виробництва скла

Катастрофічне зростання ціни на природний газ, яке становить до 50% собівартості скляної продукції, має руйнівні наслідки

Під загрозою звільнення через критичну ситуацію в промисловості опинилися 12 тисяч українців. Також постраждати можуть суміжні галузі. Про це повідомляє ФОКУС.

Українська скляна промисловість перебуває на межі краху через ціни на газ. Три підприємства вже зупинилися, решта перейшли у стадію технологічного простою, щоб не допустити повної зупинки печей. Про це заявили у пресслужбі Асоціації підприємств скляної промисловості “Скло України”.

“Катастрофічне зростання ціни на природний газ, яке становить до 50% собівартості скляної продукції, має руйнівні наслідки для цілої галузі реального сектору української економіки, оскільки відбувається стрімке об’єктивне зростання кінцевої ціни української продукції”, — повідомили підприємці.

В асоціації зазначають, що через ціну на газ продукція українських компаній стає неконкурентоспроможною як на внутрішньому, так і міжнародному ринках.

Представники скляної промисловості звернулися до уряду за допомогою та підтримкою. Вони просять, зокрема, розробку та впровадження цільової програми підтримки підприємств скляної галузі України, зокрема шляхом надання пільгових антикризових кредитів.

Довідка. В Україні є шість заводів листового і технічного скла. Найбільші з них Лисичанський “Пролетар”, Костянтинівський склоробний та завод “Автоскло” і Запорізький склоробний. Скло виробляється на склозаводах Луганської й Донецької областей, на Львівському склоробному заводі й частково на Київському заводі художнього скла.

Раніше Landlord повідомляв, що 2021 рік був найгіршим для молочної галузі за останні 6 років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...