Новини / Фінанси     23 жовтня 2020 10:20

В сільськогосподарському секторі США зростає фінансовий стрес

Кількість нежиттєздатних фермерських кредитів у США збільшується, незважаючи на державні дотації у $91 млрд за останні чотири роки

Право на помилку в сільськогосподарському секторі США скорочується по мірі зростання фінансового стресу. Про це заявив Тодд Ван Хуз, виконавчий директор ради по сільськогосподарському кредитуванню США, пише видання Successful Farming.

Мова йде про зростанням боргового навантаження і скорочення оборотного капіталу у Farm Credit System. Ван Хуз повідомив, що у системі фермерського кредитування налічується 8% кредитів, що знаходяться «в поганому стані». Наразі, повністю нежиттєздатними є 1% кредитів, решта оцінюються як сумнівні або збиткові.

«Ми не бачимо, щоб величезна кількість фермерів збанкрутували, але ми спостерігаємо погіршення фінансового становища селян», – сказав Ван Хуз.

Читайте: Отримати 2,5 т/га соняшника у неврожайний рік – досвід «Агрофірми «Корсунь»

За його словами, за останні чотири роки прямі державні виплати фермерам склали $91 млрд: «Отже, якщо подивитися вперед, то як буде виглядати дохід ферми? Це знову серйозна проблема, коли ви думаєте про фінансове здоров’я фермерів в 2021 році».

Прямі федеральні платежі включають традиційні сільськогосподарські субсидії, виплати за землекористування та, що важливо у 2019 і 2020 роках – виплати, пов’язані з втратами через торгівельну війну з КНР і програми допомоги в зв’язку з коронавірусом створені адміністрацією Дональда Трампа.

Наразі Farm Credit System налічує 571 000 позичальників і кредитний портфель на $297 млрд, з яких $138 млрд припадає на фермерську нерухомість. Зараз показник «поганих» кредитів кооперативної системи удвічі більше, ніж у 2014 році.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фінансування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» зросло до 11 млрд грн.

Фото: Reform Farm Credit

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також