Новини    14 червня 2018 14:09

В Мінагрополітики занепокоєні обмеженням руху дронів


Здивуванням сприйняв тимчасовий  порядок використання повітряного простору України, який вводить обмеження на використання дронів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Безсумнівно, питання використання повітряного простору належить до компетенції Украероруху, але оскільки нові правила зачіпають інтереси третіх осіб та мають ознаки регуляції, то вони мали б бути відповідно погоджені. Схоже, що цього зроблено не було і, як результат, документ абсолютно не врахував використання дронів у корпоративному секторі, представникам якого зараз, на початку жнив, тобто в найнесприятливіший момент, необхідно вносити зміни до бізнес-процесів», – написав він.

За його словами, таке обмеження вже показує свою недосконалість.

«Є суто практичні запитання щодо можливості виконання нових стандартів, зокрема в частині завчасного інформування. На польоти дуже впливають погодні умови – учасники ринку уже кажуть про те, що їм доведеться подавати заявки на декілька дат одночасно, щоб застрахуватися на випадок нельотної погоди. Чи зможе оператор опрацювати всі ці запити? Є сумніви», – наголосив перший заступник міністра.

Та додав, що підхід до регулювання має враховувати динаміку використання пристроїв з можливістю автономної навігації і самостійних польотів та передбачати, що їх роль буде збільшуватися, доля ринку рости, а технології розвиватись.

«Наскільки зрозуміло із публічних заяв Украероруху, вони відкриті для дискусій щодо нових правил. Ми будемо активно долучитися до них, щоб спостерігати за юридичною чистотою процесу і відстоювати інтереси галузі», – підсумував Максим Мартинюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...