Новини / Фінанси     02 травня 2019 09:13

В Інкерманського заводу марочних вин новий власник

Винороб Валерій Захар’їн консолідував 100% головної компанії Inkerman International AB, придбавши Інкерманський завод марочних вин, радгосп «Качинський +» і агрофірму «Чорноморець». У ТОВ Інкерман Україна, як і раніше, єдиним учасником залишається шведська холдингова компанія.

Про це повідомляє Лига.Бизнес.

Валерію Захар’їну належать більше десяти компаній, що займаються вирощуванням винограду або продажем напоїв.

Читайте: Задоволеність співробітників та експериментальність – секрет успіху господарства Батьківщина

У холдинг Inkerman International AB зі штаб-квартирою в Стокгольмі активи Інкермана були консолідовані у 2011 р. До цього активи виноробної компанії належали українському підприємцеві Валерію Шамотію.

Landlord раніше повідомляв про те, що підприємство «Масандра», до якого входить 8 виноробних господарств, виставлять на приватизацію. Окупаційна влада Криму заявила, що державного управління об’єднанням не передбачається, оскільки влада не може забезпечити високі потреби підприємства в інвестиціях.

Кейси        08 серпня 2019 09:13

Найкращий тенісист України Сергій Стаховський став виноробом ВІДЕО

У власності Сергія Стаховського та його партнерів 20 га виноградників у Закарпатті. Вино під брендом Stakh Reserve обіцяють вже взимку цього року.

Про бізнес першої ракетки України – у сюжеті 21Tv Ungvar.

Тенісист кілька років грає за французький клуб, там, у Франції, скуштував якісного вина і захотів виробляти не гірше в Україні.

Виноградники Стаховського та його однодумців – у Берегівському районі Закарпаття, у краю з традиціями виноробства.  Відомий спортсмен, володар семи титулів міжнародної асоціації тенісистів АТР,  розповів, що у минулому році вже зібрали перший врожай. Для майбутнього авторського вина доправили з Франції 180 дубових бочок. Керувати процесом довірили виноробу з 20-річним стажем.

У жовтні-листопаді цього року буде перший розлив двох видів червоного вина у пляшки, і під брендом Stakh Reserve його обіцяють споживачам вже до Різдва.

Читайте: Чернігівський експеримент: фермери північної України висадили виноградники

«Сподіваємося, що це буде сюрприз для українських споживачів», – каже Сергій Стаховський.

У планах – створити ще й власне біле та рожеве вино.

Відзначимо, що нещодавно Сергій Стаховський вперше з 2011 року переміг на турнірі в американському Нью-Порті. У парі з іспанцем Марселем Гранольєрсом українець здолав дует Марсело Аревало / Мігелем Анхель Рейес-Варела (Сальвадор / Мексика) – 6:7 (10), 6:4, 13:11. Загалом, в колекції 33-річного тенісиста вже було чотири одиночних і три парних титули АТР. Наразі Сергій Стаховський займає 144 сходинку в одиночному рейтингу АТР, та 147-ме (+54 позиції) у парному. Оцінити успіх Сергія на наступних турнірах можна на сайті Букмекерські контори України, які пропонують широкий вибір БК та надають об’єкивні коефіцієнти.

Як повідомляв раніше Landlord, на Миколаївщині юрист-фермер вирощує чорноморських устриць.

Поділися

Аналітика        12 квітня 2019 11:34

У 2018 році глобальне виробництво вина зросло до рекордних показників

У минулому році глобальне виробництво вина збільшилося до рекордно високих показників (292,3 млн гектолітрів), хоча споживання вина у світі припинило зростати. При цьому імпорт вина в Китаї знизився, а в Росії – навпаки підскочив.

Про це повідомляє Reuters.

Після 60-річного мінімуму у 2017 р., коли виробництво винограду було пошкоджено екстремальною погодою в Європі, включаючи посуху і шторми, у 2018 р. світовий обсяг виробництва вина збільшився на 17% – до 292,3 млн. гектолітрів. Такі дані оприлюднила в четвер Міжнародна організація виноградарства і виноробства (OIV).

(Гектолітр – це 100 літрів, або еквівалент 133 стандартних пляшок вина.)

Читайте: Українські напої не розливатимуть у російські пляшки: КМУ розширив ембарго на товари з РФ

Збільшення виробництва відбулося завдяки стрімкому зростанню в Італії, Франції та Іспанії – трьох найбільших світових виробників, які зафіксували щонайменше на 13% вище виробництво, ніж їхні 5-річні показники. Також минулого року зросли обсяги виробництва вина у Південній півкулі, зокрема в Аргентині на 22,8% (до 14,5 млн гектолітрів), а в Чилі – на 35,9% (до 12,9 млн гектолітрів).

За підрахунками OIV, в усьому світі споживання вина у 2018 р. стало стабільним – на рівні 246 млн гектолітрів порівняно з 246,7 млн гектолітрів у 2017 р. Аналітики відзначають, що незначне падіння може бути пов’язане зі зниженням виробництва в попередньому році, коли оцінки споживання були орієнтовними через обмежені дані.

Серед 20 найбільших світових споживачів вина найбільше падіння споживання зафіксоване в Китаї – на 6,6%. У Великій Британії споживання скоротилося на 3,1 % (до 12,3 млн гектолітрів).

Французькі експортери оцінюють, що експорт вина та спирту до Китаю впав на 14,4% у 2018 р. після зростання на 24,5% роком раніше. Водночас російський попит минулого року підскочив на 6,9% до (11,9 млн гектолітрів).

Франція у 2018 р. залишилася головним експортером вина у грошовому вираженні, поставивши на світовий ринок продукції виноробства на загальну суму 9,3 млрд євро, що на 2,8% більше, ніж у попередньому році.

Landlord раніше повідомляв про те, що площі під виноградом в Україні розширили на 527 га. Головний чинник – лібералізація малого виноробства.

 

Поділися

Садівництво        08 квітня 2019 08:26

На Одещині підпалили виноградники відомого французького винороба

У селі Шабо Одеської області невідомі підпалили виноградники відомого французького винороба Крістофа Лакарена, який понад 10 років працює і мешкає в Україні.

Про це повідомляє Економічна правда.

Як написав сам Крістоф Лакарен на своїй сторінці у Фейсбук, у суботу, 6 квітня, у нього згоріло «від рук бандитів» 1 га насаджень «Ркацителі».

Читайте: Унікальний досвід: нью-йоркська пивоварня цілорічно вирощуватиме хміль у власній теплиці

Видання зазначає, що частина виноградників Крістофа Лакарена росте на землі, яку він орендує на Одещині з 2007 року. За орендовану французьким виноробом ділянку тривають земельні суперечки.

Landlord раніше повідомляв про те, що площі під виноградом в Україні розширили на 527 га. Головний чинник – лібералізація малого виноробства.

Поділися

Садівництво        01 квітня 2019 11:58

Площі під виноградом в Україні розширили на 527 га. Головний чинник – лібералізація малого виноробства

У 2018 році в українських господарствах усіх категорій заклали нових виноградників на 78% більше, ніж у 2017-му. Експерти пояснюють зростання темпів розширення площ високою прибутковістю вирощування винограду та лібералізацією малого виноробства.

Про це повідомляє EastFruit.

Унаслідок спрощення процедур атестації та отримання ліцензії для невеликих виробників в Україні спостерігається зростання  інтересу до виноградарства, що своєю чергою зумовило розширення площ під виноградниками в господарствах усіх категорій.

Читайте: Кейс: Нідерландець здає в оренду бджіл для запилення тепличних фруктів

Так, у 2017 р. було закладено нові виноградники на значній площі – 297 га, а у 2018 р. засадили виноградом 527 га нових ділянок, що на 78% більше, ніж у 2017-му. Найбільше нових виноградників у 2018 р. висадили в Миколаївській області. Загалом близько 90% всіх нових виноградників закладено всього в трьох областях України: Миколаївській, Одеській та Закарпатській.

Зміни в законодавстві, які простимулювали інтерес до виноградарства серед українських фермерів:

  • малі винороби позбулися необхідності отримувати близько 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво;
  • малі винороби тепер не проходять обов’язкову атестацію на відповідність вимогам щодо забезпечення життя та здоров’я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва, а на також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Щоб отримати ліцензію, невеликі виробники мають подавати лише зареєстровану декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства і договір з акредитованою лабораторією.

Landlord раніше повідомляв про те, що спаржа та тепличний виноград належать до продукції, яку Україна експортуватиме через 10 років.

Поділися

Фінанси        27 лютого 2019 09:30

Росія не може інвестувати в Масандру. Завод планують продати

Підприємство «Масандра», до якого входить 8 виноробних господарств, виставлять на приватизацію. Окупаційна влада Криму заявила, що державного управління об’єднанням не передбачається, оскільки влада не може забезпечити високі потреби підприємства в інвестиціях.

Про це повідомляє Бізнес-Цензор.

«Масандру» – найбільшого кримського виробника вина – окупаційна влада Криму восени 2014-го передала в управління справами президента РФ, а 22 лютого 2019 р. російський уряд передав компанію у власність окупаційної влади півострова.

Читайте: Ви будете почуватися краще, якщо питимете пиво перед вином. Наскільки це правда

Розуміючи високу конкуренцію у галузі виноробства і значні потреби підприємства в інвестиціях, невизнана Держрада Криму прийняла рішення про проведення приватизації об’єднання «Масандра».

Landlord раніше повідомляв про те, який алкоголь обирають українці і як це впливає на розвиток галузі.

Фото: Getty Images

Поділися
Показати ще