Новини    29 жовтня 2023 11:28

В ЄС підтримали надання Україні доходів від заморожених російських активів


Під час саміту у Брюсселі лідери країн ЄС заявили, що підтримують план, який передбачає спрямування коштів, отриманих від заморожених російських активів, на допомогу Україні. Йдеться про мільярди євро прибутків, зазначили у підсумковому документі.

“Потрібен рішучий скоординований з партнерами прогрес щодо того, як будь-які надзвичайні доходи, отримані приватними установами безпосередньо від знерухомлених активів Росії, можуть бути спрямовані на підтримку України, її відновлення й реконструкцію, відповідно до чинних договірних зобов’язань, а також відповідно до законодавства ЄС і міжнародного права”, – йдеться у фінальному документі за підсумками саміту, оприлюдненому на сайті Європейської Ради.

Лідери країн блоку закликали Єврокомісію до прискорення роботи з метою подання відповідних пропозицій. За даними джерел Financial Times, конкретні правові пропозиції Єврокомісія може надати на початку грудня.

“Це – зелене світло для нас”, – сказав один зі співрозмовників видання.

Крім того, аби синхронізувати підходи у цьому питанні Брюссель підтримує регулярні контакти з Лондоном і Вашингтоном.

Нагадаємо, міністри сільського господарства та рибальства країн ЄС наголосили на солідарності з Україною та наміром надалі сприяти експорту українського продовольства. Йдеться як про світові ринки, так і Євросоюз.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...