Новини    01 листопада 2021 07:38

В Чернігові агропідприємство незаконно відшкодувало 4,4 млн грн ПДВ


На Чернігівщині ДПС України викрила незаконну схему агропідприємства, за якою йому вдалося відшкодувати ПДВ на суму 4,4 млн гривень.

Підприємство займається вирощуванням зернових культур, їх реалізацією за межі митної території України, отримуючи з бюджету відшкодування ПДВ», — йдеться в повідомленні.

Під час позапланової перевірки податківцями встановлено, що підприємство купувало у значних обсягах мінеральні та хімічні добрива, та операції з придбання добрив у окремих постачальників були лише на папері. Це здійснювалось з метою штучного формування сум податкового кредиту з ПДВ.

Підприємством задокументовано придбання карбаміду у постачальників, які задіяні у схемах ухилення від оподаткування.

“Ці постачальники вже фігурують у кримінальних провадженнях. Самі вони не виробляли даний товар, а здійснили його придбання у обсягах, що у 4−9 разів менші від обсягів їх подальшої реалізації”, — пояснюють у відомстві.

Крім того, при укладенні договорів постачання та документів по відвантаженню товару підприємством-постачальником відвантажувався товар «карбамід марки Б у біг-бегах».

А згідно накладних залізниці та товарно-транспортних накладних на транспортування товару автотранспортом з залізничної станції перевозився товар «карбамід, насипом». Тобто, у документах встановлено розбіжності.

“Для підтвердження походження товару підприємство надало паспорти якості, які видані зовсім іншим постачальником. За результатами документальної перевірки ревізорами Головного управління ДПС у Чернігівській області упереджено спробу підприємства незаконно повернути з бюджету 4,4 млн грн податку на додану вартість задекларованого до відшкодування”, — підсумували у ДПС.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Кернел очолив рейтинг компаній за обсягами бюджетного відшкодування ПДВ у серпні. А у вересні лідером був “Нібулон”.

Джерело: пресслужба ДПС у Чернігіській області

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...