Новини    14 жовтня 2021 07:03

В Болгарії затонуло судно з вантажем токсичних добрив із України. Може спровокувати екологічну катастрофу

Болгарія повідомила, що турецьке судно Vera Su, що сіло на мілину в її водах на шляху з України, затонуло.

В Болгарії затонуло судно з вантажем токсичних добрив із України. На борту суховантажу знаходяться 3 тис. тонн карбаміду – це може спровокувати екологічну катастрофу в заповіднику Каліакра.

«Моторний відсік судна затоплений, в корпусі є дірки. Його вже не можна врятувати, можна лише вжити заходів з видалення затонулого вантажу », – повідомив капітан Венцислав Іванов, виконавчий директор Болгарської морської адміністрації.

Раніше в той же день судно оглянули водолази. Вони виявили, що Vera Su застрягло в морському дні, і шансів зрушити його з місця майже немає. Уряд заявляє, що рятувальна операція не відкладається.

Міжнародна незалежна екологічна організація Greenpeace висловила обурення халатністю влади Болгарії і попередила про можливі незворотні наслідки для навколишнього середовища.

При попаданні в море у високій концентрації карбамід викликає швидке цвітіння фітопланктону, який виробляє токсин, небезпечний для морських мешканців і птахів. Накопичуючись, він також може поставити під загрозу життя людини при вживанні риби або морепродуктів.

Раніше  Адміністрація болгарського району Каварна продовжила на місяць режим НС, введений через аварію суховантажу Vera SU в районі заповідника «Яйлата».

Нагадаємо, 20 вересня в Чорному морі, біля берегів Болгарії, через навігаційну помилку сіло на мілину судно Vera Su. Суховантаж перевозив добрива c терміналу Одеського припортового заводу (порт Південний) в Варну. В ході події ніхто не постраждав.

Джеро: USM

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...