Новини    03 серпня 2023 16:24

В “Астарті” розпочали сівбу озимого ріпаку

У порівнянні з минулим роком компанія зменшила площі під ріпаком на 12%, але виключно через ротацію сівозміни

Днями агропромхолдинг “Астарта” розпочав посівну кампанію 2024 року. Першою стартувала агрофірма “Добробут” з озимого ріпаку в Полтавській області. Загалом під цією культурою планується засіяти 12 тис. га, повідомляє пресслужба компанії.

У порівнянні з минулим роком компанія зменшила площі під ріпаком на 12%, але виключно через ротацію сівозміни.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми і надалі фокусуємося на вирощуванні цієї культури. Для Полтавського регіону, в якому завжди існує ризик несприятливих погодних умов улітку, озимі культури є найменш ризикованими і дозволяють розраховувати на високі врожаї. Ми побачили залежність від того, що ранній посів приносить свої позитивні результати. Тому цього року також розпочинаємо сіяти доволі рано там, де це можливо, — зауважив директор з сільськогосподарського виробництва “Астарти” Вадим Скрипник.

Натомість у західних областях сівбу холдинг розпочне дещо пізніше, однак, в оптимальні терміни, через зумовлену погодними умовами затримку зі збором пшениці, яка є попередником.

Довідка. “Астарта” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т.

Нагадаємо, у “Контінентал Фармерз Груп” під озимі планують відвести 97,8 тис. га. Традиційно першим компанія сіє озимий ріпак, який займатиме 34,8 тис. га. Погодні умови сприяють посівним роботам: завдяки опадам у ґрунті є достатня кількість вологи.

На початку липня підприємства агропромхолдингу “Астарта” узялися до збору пшениці та ріпаку. Першими жнивувати вийшли аграрії Полтавщини, компанії Західного регіону приєднаються до збиральної кампанії у традиційні для них терміни — в середині липня, повідомляє пресслужба агрохолдингу.

Впродовж 2022-2023 маркетингового року, в умовах обмежених логістичних можливостей, “Астарта” експортувала 833 тисячі тонн продукції.

“Астарта” підписала меморандум про співпрацю з Міністерством соціальної політики України та благодійним фондом “Повір у себе”.

Українські експортери отримали додаткові знижки на транзитні перевезення олії через Молдову.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...