Новини    11 квітня 2018 16:22

В Антарктиді зібрали врожай салату, огірків та редису


Вченні з Німеччині виростили свій перший врожай салату, огірків та редису в теплиці на найхолоднішому континенті на землі – Антарктиді, пише видання «Українська правда» з посиланням на Live Science.

«Врожай смакує так, ніби його зібрали на звичайному городі», – каже менеджер німецького дослідницького комплексу в Антарктиді Neumayer Station III Бернхард Гропп.

У лютому, на відстані близько 400 метрів від комплексу, науковці встановили теплицю. У ній вирощують свіжі овочі для колег Гроппа під час їх довгої місії в Антарктиді.

Це – експеримент Німецького аерокосмічного центру, призначений перевіряти найкращі способи вирощування культур для астронавтів. Дослідники вважають, що умови для теплиці в Антарктиці такі ж, як і на космічному кораблі.

В теплиці немає ані ґрунту, ані природного сонячного світла. Крім того, вона функціонує як повністю закрита система зі своїм власним кругообігом води, штучним освітленням та автоматичним регулюванням рівнем вмісту вуглекислого газу.

Науковець Німецького аерокосмічного центру Пол Забель кожного дня витрачає 3-4 години, щоб дбати про рослини у цій теплиці. На сьогодні він вже зібрав 3,6 кг салату, 70 редисів та 18 огірків першого врожаю. У теплиці також ростуть такі трави, як базилік, петрушка, цибуля та кінза, а також помідори. У майбутньому в ній планують посіяти полуницю. Команда сподівається, що до травня у теплиці дозріватимуть до 5 кілограмів свіжих овочів щотижня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...