Новини    02 жовтня 2018 13:53

В агросекторі заборгували зарплатню на 20 млн гривень


Станом на початок вересня 2018 року заборгованості із виплати заробітної плати у сільському, лісовому та рибному господарстві становить 20 млн грн. Такі дані оприлюдненні ГС «Економічний дискусійний клуб». Загалом, у серпні в Україні відбулося скорочення суми заборгованості на 0,8% із виплати заробітної плати. Станом на 1 вересня 2018 року заборгованість склала 2 712,3 млн. грн., що на 21,3 млн грн менше, ніж місяцем раніше. При цьому, з початку року заборгованість зросла на 14,5% або на 343,9 млн гривень.

Інфографіка ЕДК

«Слід зазначити, що 56% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств, який упродовж звітного періоду також скоротився на 2,7% та становив на 1 вересня цього року 1 521,9 млн гривень», – повідомили в ЕДК.

Інфографіка ЕДК

Основний обсяг боргу – це заборгованість працівникам підприємств промисловості, частка якого у загальній сумі складає близько 79%, або 2130 млн. гривень.

«Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі припадає на підприємства переробної промисловості (63%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 24%, сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – майже 10%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%», – підрахували економісти.

У звітному періоді зростання заборгованості з виплати заробітної плати зафіксовано у 14 регіонах країни. Як і у попередні місяці, найбільші суми заборгованості з виплати заробітної плати у Луганській та Донецькій областях – 540,0 млн. гривень та 450,2 млн. грн. відповідно. При цьому, якщо у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 35%, то у Донецькій області цей показник склав 87%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...