Уряд спрощує земельні процедури для українських фермерів завдяки електронній системі

Українським фермерам значно спростили процедури у сфері земельних відносин, оскільки уряд підтримав законопроєкт Міністерства аграрної політики та продовольства, що впроваджує електронну систему взаємодії між суб’єктами землеустрою та оцінки.
Про це повідомляється на сайті Мінагрополітики.
Законопроєкт передбачає функціонування електронної системи на базі Державного земельного кадастру, яка суттєво полегшить роботу аграріям. Система покликана об’єднати замовників та розробників документації із землеустрою, суб’єктів оціночної діяльності, землевласників, землекористувачів, державних кадастрових реєстраторів, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, нововведення дозволить зробити процес взаємодії у земельній сфері більш відкритим, прозорим та мінімізувати вплив людського фактора, а отже, знизити ризики корупції.
«Електронна система взаємодії в земельній сфері – це про відкритість, прозорість і мінімізацію людського фактора та корупційних ризиків. Кожен аграрій зможе отримати всі необхідні довідки в електронній системі, і для цього не потрібно буде їздити по декількох інстанціях. Мінагрополітики продовжує працювати над цифровізацією аграрної галузі. Наша мета – зробити єдине вікно послуг для аграріїв», – підкреслив Коваль.
Завдяки електронній системі фермери отримають можливість:
- Оформлювати дозволи на розроблення документації із землеустрою та оцінки земель, укладати відповідні договори та затверджувати документи;
- Вносити зміни до відомостей Державного земельного кадастру;
- Укладати договори оренди землі, сервітути, суперфіцію, емфітевзису, а також проводити державну реєстрацію земельних ділянок;
- Оформлювати консалтингові послуги з питань землеустрою або подавати запити на поділ чи об’єднання земельних ділянок.
Запуск цієї системи є черговим кроком уряду у напрямку цифровізації аграрної галузі та підвищення ефективності роботи фермерів.
Нагадаємо, у вересні українські аграрії отримали понад 30,5 тис. га очищених від мін сільгоспземель.