Новини    18 жовтня 2017 17:46

Урожайність кукурудзи на 20% нижча від торішньої


Українські аграрії станом на середину жовтня зібрали 45 млн тонн зерна. Врожай кукурудзи склав 7 млн тонн. При середній урожайності 43,5 ц/га обмолочено третину площ під культурою, інформує Міністерство аграрної політики та продовольства.

Цьогоріч аграрії отримують з гектара на 20% менше зерна. Проблем додає також поширення  небезпечного шкідника – західного кукурудзяного жука.

За прогнозами аналітиків «АПК-Інформ», валовий збір кукурудзи в поточному сезоні складе лише 26,7 млн тонн. Це дозволить експортувати 19,2 млн тонн зерна – на 10% менше, ніж минулого сезону.

Серед основних експортерів, за прогнозами USDA, вагомий приріст очікується лише по Аргентині. Країна експортує на 3,5 млн тонн більше кукурудзи. Експорт зі США знизиться на 11,3 млн тонн, Бразилії – на 2 млн тонн. Для України USDA прогнозує об’єм на рівні торішнього.

Торік вітчизняний урожай кукурудзи склав 28 млн тонн. В нинішньому сезоні на культурі негативно позначились погодні умови. В період вегетації спостерігалась посуха, тому кукурудза досягла повної стиглості на 2-3 тижні раніше.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...