Новини    14 листопада 2017 19:02

Урожай жимолості можна збирати комбайном


Одним з найбільш прибуткових сегментів аграрного бізнесу може стати вирощування нішової жимолості. Про це заявляє Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук Інституту садівництва НААН, повідомляє Шувар-інфо.

Перевага жимолості у порівнянні з іншими культурами – вигідні умови вирощування й привабливі ціни на експортні партії.

«Україна має всі необхідні умови для вирощування жимолості. На відміну від вибагливої до ґрунтових умов лохини, цю ягоду можна вирощувати практично скрізь, де успішно культивуються смородина, порічки чи агрус. Крім того, це одна з небагатьох ягід, сучасні сорти якої можна збирати комбайном без суттєвої втрати якості», – каже Ярещенко.

Тим часом виробництво лохини на експорт стрімко зростає. За словами експертів ринку, країна швидкими темпами наздоганяє європейських лідерів із вирощування цих ягід. Найімовірніше, що за кілька років Україна зможе випередити основних гравців ринку в Європі – Польщу, Іспанію і Німеччину.

«Господарства переважно постачають в українські мережі ягоду другого сорту або навіть відбракування, найкраща продукція йде на експорт», — каже Олег Босий, міжнародний експерт ягідного ринку України.

Цього року експерти очікують зростання реалізації ягід. Торік об’єм продажів порівняно з 2013 роком упав більш як на чверть.

Ще немає новин у цій стрічці ...