Новини    23 жовтня 2017 20:12

Урожай вітчизняного нуту не виправдав сподівань


Через несприятливі погодні умови цього року агрохолдинги зібрала дуже низький урожай нуту. Приміром, середня врожайність бобових склала не більше 1-1,2 тонна/га, тоді як минулого року цей показник був удвічі вищий, пишуть «Херсонці».

«Весна нинішнього року видалася холодною і дощовою, через що близько третини посівів нуту не зійшли взагалі», – каже завідувач лабораторією неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко.

Сходи нуту виявилися слабкими і розрідженими, а також ураженими грибковими захворюваннями. Від грибків більшість фунгіцидів виявилися неефективні.

Нут або турецький горох українські аграрії останнім часом вирощують все частіше через високу рентабельність культури. За цим показником нут випередив соняшник.

«Ми маємо традицію виведення сортів нуту та сочевиці власної селекції, адаптовану агротехніку та традиційні ринки для експорту. Однак вони залишаються нішовими, виходячи із обсягів виробництва, посівних площ та темпів їх поширення», – коментує Landlord Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

Відмовлятися від вирощування нуту через неврожай українські аграрії не будуть. Культура має перевагу в тому, що стійка до посухи, а більшість українських земель або потребують зрошення або близькі до цього. До того ж, турецький горох має властивість пов’язувати азотисті сполуки в ґрунті, які на наступний рік служать підгодівлею для озимих.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...