Новини    07 жовтня 2017 11:06

Урожай винограду в Європі буде найменшим за останні 36 років


Весняні заморозки і літня посуха негативно позначилися на цьогорічних обсягах врожаю винограду в Євросоюзі. Експерти Європейської комісії прогнозують, що загальний врожай винограду в сезоні 2017/2018 стане на 14,4% нижчим, аніж в попередньому, і найнижчим за останні 36 років, передає reuters.com. У різних країнах скорочення виробництва вина може скласти від 10 до 20%.

Міністерство сільського господарства Франції у серпні констатувало, що виробництво вина в країні знизиться порівняно з минулим роком на 18% – до 37,2 млн гектолітрів, передає gazeta.ru.

«Урожай 2017 року стане історично низьким і не перевищить показників 1991 року, коли він постраждав через заморозки», – йдеться в повідомленні відомства.

На південному заході Франції і Корсиці виноградники атакували весняні заморозки, на південному сході їх влітку накрила посуха. Урожай вин регіонів Бордо і Ельзасу скоротиться відповідно на 51% і на 27% в порівнянні з 2016 роком.

Спочатку випробуванням для виноградарів в Італії стали пізні весняні заморозки, потім на півночі  йшов град, дошкуляла посуха і екстремальна спека, викликана антициклоном «Люцифер». Літо 2017 року вже увійшло в історію як найспекотніше за останні 200 років. У північній Італії – в П’ємонті, Венето і Фріулі-Венеція – збір винограду, за попередніми підрахунками, скоротиться на 15%. Тоскана, Сицилія, Апулія, Умбрія і Аббруццо постраждали ще сильніше.

За підрахунками фахівців італійського винного заводу Assoenologi, урожай 2017 року на 25% менше показників 2016 року, а виробництво вина складе близько 41,1 млн гектолітрів.

Падіння врожаю в Іспанії, за різними даними, може скласти від 20 до 30%. Так, наприклад, в регіоні Б’єрсо через холоди постраждав не лише урожай цього року, а й самі виноградники, що може вплинути на збір винограду і в 2018 році.

У Греції прогнозований врожай винограду стане на 11% меншим порівняно із попереднім сезоном, в Угорщині очікується спад виробництва на 12%, у Німеччині — на 15%.

Майже по всій Європі через спекотну погоду виноград дозрів раніше звичайного і збір врожаю почався за 10-14 днів до прийнятого терміну. Ранній збір винограду в цьому році в Італії, Іспанії, Німеччині, у деяких регіонах Франції.

При цьому в Німеччині і Австрії проблем з урожаєм не спостерігають.

Проте, в деяких країнах ЄС експерти очікують позитивну динаміку до зростання врожаю: у Португалії на 10%, у Австрії — 23%, а в Румунії на цілих 61%.

Остаточні підсумки сезону винограду в ЄС будуть підведені у березні 2018 року.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...