Новини    10 жовтня 2017 17:57

Урожай продовольчої пшениці завищений


Несприятливі погодні умови у період вегетації рослин коштували аграріям 3 млн тонн зерна. Якщо торік урожай склав 66 млн тонн, то в нинішньому сезоні очікується близько 63. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів Микола Верницький, директор «ПроАгро».

«Поки ще не знаємо, яким буде врожай кукурудзи. Зараз збирають 40 ц/га, торік — 60 ц/га. Але з просуванням збиральної кампанії на північ урожайність зростатиме», — міркує експерт.

Недобір ячменю, за підрахунками, складає до 1,5 млн тонн. Пшениці теж отримали менше. При цьому частка продовольчого зерна зросла, за офіційною статистикою, зросла.

Та аналітик ставить цю інформацію під сумнів. «Торік учасники ринку не могли легалізувати певні обсяги зерна, купленого за готівку. Скоріш за все, під тиском фіскальних органів зерно включили в статистику 2017 року. Це якраз була продовольча пшениця», — каже Верницький.

Загалом у поточному році очікується другий за величиною врожай у світі. Ціни на зерно падають і навряд чи ця тенденція зміниться найближчим часом. Однак завдяки регулюванню витрат більшості агрокомпаній вдається бути рентабельними. Також втрати від падіння ціни частково компенсує девальвація.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, нині в Україні зібрано майже 43 млн т зернових та зернобобових. Урожай кукурудзи – 5 млн тонн.

Ще немає новин у цій стрічці ...