Новини / Рослинництво     19 жовтня 2021 20:30

Уперше за 12 років українське жито експортовали до Туреччини

Поставку здійснила компанія ALFA Smart Trading

Вперше за останні 12 років українське жито було експортовано до Туреччини. Відповідно до угоди, було експортовано 10 336 т зернової, що становить 26% всього жита, експортованого Україною у липні-вересні 2021 МР.

Обсяги виробництва жита в Україні є незрівнянно меншими, ніж, наприклад, пшениці та кукурудзи. Тому в останні роки жито зазвичай відвантажувалося до найближчих країн, зокрема, Польщі та Литви, вагонами, тобто невеликими партіями. Наша поставка до Туреччини – одна з перших для України поставок жита кораблем”, – розповів Андрій Риженко, керівник ALFA Smart Trading.

Постача була здійснена через Зерновий термінал МКХП, що є спільним підприємством Posco International та Orexim.

Туреччина – величезний ринок, який для України дуже перспективний. І з початку сезону ми вели роботу в цьому напрямі. Якісно здійснивши першу поставку, ми заявили про себе на ринку Туреччини як надійний партнер і продемонстрували готовність експортувати жито великими обсягами. Найближчими днями ALFA Smart Trading готує до відправки до Туреччини ще один корабель із житом”, – додає Андрій Риженко.

Довідка. Україна не експортувала жито до Туреччини, починаючи з 2009 року. Водночас цей ринок є великим та цікавим внаслідок близького розташування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що “Контінентал Фармерз Груп” планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.

Джерело: ALFA Smart Trading

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також