Новини    17 травня 2018 12:52

УКРСПИРТ: Підняття акцизів шкодить виробникам


Підняття будь-якого акцизу – це зменшення купівельної спроможності і виробництва, про це заявив керівник технічного управління ДП «Укрспирт» Георгій Вергелес під час розгляду питання стану та перспектив розвитку спиртових заводів Сумщини, повідомляє прес-служба Сумської ОДА.

За його словами, капіталізація ДП «Укрспирт» нарешті почала збільшуватися за рахунок нових технологій і сучасного обладнання, тому неприйняття відповідного законопроекту знову почне гальмувати розвиток цієї галузі.

«Неодноразово виробники, що використовують у технологічному процесі сировину, яка містить технічний спирт, пропонували ввести в Україні європейські стандарти та скасувати акцизи на технічні спирти», – йдеться у повідомленні.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак розповів, що у Сумській області знаходиться п’ять спиртових заводів, а їх потужності з виробництва продукції становить близько 300-400 тисяч декалітрів. На сьогодні фактично виробнича діяльність здійснюється лише на двох підприємствах – Попівський експериментальний завод і Дубов’язівський спиртзавод.

Посадовець запевнив, що є також заводи, які зберегли свої потужності і готові працювати, але не мають такої можливості.

«Заборгованість, в основному, перед бюджетом і регулювання (ліцензійні умови, дозвільні процедури) – основні стримуючі фактори», – розповів він про причини простою спиртової галузі у регіоні.

Микола Подопригора переконаний, що нині слід більше уваги приділяти саме технічному спирту – його виробництво є більш рентабельним, ніж харчового.

«Потреба у виготовленні палива, дизпалива, парфумерного спирту, фактично, є безмежною, бо вони використовуються у багатьох побутових речах повсякденного користування», – зазначив він та додав, що це питання не тільки регіональне, а загальнонаціональне, тому, перш за все, потрібно прийняти відповідний законопроект, який дозволить вести належне вироблення технічних спиртів.

На думку керівника відділу стратегічно-інноваційних технологій ДП «Укрспирт» Миколи Черхавого, в Україні необхідно максимально залучати досвід інших країн, де вже давно є безвідходне виробництво.

«Наприклад, заходить на завод кукурудза – її перемололи, виготовили олію, крохмаль, а все, що лишилось висушили і зробили високобілковий корм для тварин – повна переробка, безвідходне виробництво. У нас з кукурудзи, наприклад, зробили тільки спирт і все. А нам потрібно робити так, щоб продукт мав таку собівартість, щоб його купляли і на експорт», – каже він.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...