Новини    14 березня 2018 13:11

Українці за місяць збільшили вклади у гривні на 2,6%


В минулому місяці відновився приплив коштів у банківську систему після традиційного зниження обсягів депозитів на початку року. Найбільш жваве зростання спостерігалося за гривневими вкладами населення. За місяць вони зросли на 2,6%. Про це повідомили у Національному банку України.

В свою чергу, обсяг корпоративних депозитів у гривні зріс на 0,3% за місяць. Більш помірні темпи приросту депозитів корпоративного сектору є типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів до бюджету.

«Це пояснюється зростанням номінальних доходів населення та збільшенням  привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні, чому серед іншого, сприяло й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики», – повідомили в НБУ.

За інформацією регулятора, за підсумками лютого загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках збільшився на 1,4% або 6,8 млрд грн до 482.2 млрд грн.

«Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками січня зріс на 0,8% порівняно з січнем – до 580 млрд грн. Банки нарощували гривневе кредитування як населення, так і бізнесу. Обсяг кредитів у національній валюті, виданих домогосподарствам, зріс за місяць на 0,9%, виданих корпоративному сектору – на 0,8%», – підрахували в Нацбанку.

Разом з цим, обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті, у доларовому еквіваленті,  у лютому скоротилися.

«Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16,0% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних», – додали у Національному банку України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...