Новини    22 вересня 2017 19:11

Українських кіз відправили до Вірменії


В Україні набирає обертів козівництво. За останній рік з’явилося дев’ять нових племінних господарств, повідомляє DairyNews.

Поголів’я овець та кіз станом на початок вересня склало 1,64 млн голів, на 1,4% більше, ніж торік. Як свідчать дані Державної служби статистики, найбільший приріст зафіксовано в Київській області. Це зумовлено тим, що продукти козівництва розраховані на споживачів з вищими статками, вважають експерти.

Племінне вітчизняне поголів’я має попит за кордоном. «Недавно провели разову поставку 22 голів до Вірменії. Багато запитів надходить з Грузії, Казахстану, Туркменістану, Таджикистану», – розказала Тетяна Орлова, співвласниця ферми «Золота коза».

Вірменія зацікавлена в подальшому співробітництві. Проте велику відстань складно переживають тварини, які тиждень знаходяться в дорозі.

«Щоб розвиватись, фермерам треба об’єднуватись в кооперативи. Це допоможе формувати експорті партії, постачати в ЄС, – вважає Дмитро Сімашко, експерт Agro.ReformsUA. – Є необхідність в тренінгах, навчальних семінарах в регіонах, щоб вирощувати тварин за світовими стандартами».

Окремі вітчизняні підприємства уже впровадили міжнародні стандарти у виробництво, і, крім розведення кіз, навчились заробляти на сирах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...