Новини / Рослинництво     11 листопада 2018 11:25

Українські яблука шукають закордонних покупців: експорт впав на 42%


Ситуацію з експортом українських яблук експерти називають загрозливою: у жовтні він впав на 42%. Через надлишок цих фруктів ціни на них вкрай низькі. Фермери шукають нові ринки збуту: є сподівання на країни Азії, арабські та європейські держави.

У жовтні 2018 року експорт яблук склав лише 2,2 тис. т., що на 42% менше у порівнянні із жовтнем 2017 року, повідомляє Українська плодоовочева асоціація. Надлишок українських яблук, які потрібно відправити на експорт, оцінюють у 150-200 тис. т.

Експерти вважають, що така ситуація склалась через недооцінку виробниками ринкових загроз. Зокрема, вони не модернізували виробництво, аби їхні яблука могли витримати подорож до країн Азії. Виробники використовують застарілі технології, не займаються вирощуванням нових сортів яблук. Також до негативних наслідків призводить відсутність кооперації між українськими фермерами та садівниками.

Читайте: Ринок Індії може повністю відновити обсяги експорту українських яблук

При цьому ціни на продукт критично низькі: невеликим господарствам не вдається реалізувати яблука навіть за 2,5 за кіло. Виробники, які вчасно переорієнтувались та модернізували виробництво, мають змогу продавати товар у 5-6 разів дорожче.

Експерти сподіваються, що українським виробникам незабаром вдасться знайти нові ринки збуту. 5 грудня в Україні пройде форум, на який запрошені імпортери з країн ЄС, арабських країн, а також Індії, Сінгапуру, Малайзії.

Як повідомлялося раніше, експорт вітчизняних яблук скоротився, не зважаючи на найбільший врожай.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!