Новини    03 жовтня 2017 10:34

Українські виробники програють «часникову війну»


Майже 99,5% українського часнику виробляють приватні господарства. Торік виробництво овоча склало 188 000 тонн. Попри те, що виробники намагаються вийти на європейські ринки, експорт часнику хоч і дещо зріс, усе ж залишається незначним. За 2016 рік було експортовано лише 195 тонн.

«В українського часнику три проблеми – сортове розмаїття, малий діаметр і відсутність належного пакування, – каже Петро Лахай, експерт аграрних ринків УКАБ. – Його вирощують, не орієнтуючись на ринок, а потім думають, куди і як реалізувати».

Український часник, що його здають заготівельникам, має різний калібр і забарвлення. Якщо його і купують у Європі, то лише на переробку, або ж за низькою ціною. Часто він уражений хворобами.

«Продукція дуже програє китайській. Хоча експерти зазначають, що китайський часник дуже неякісний у плані хімічного складу, бо вирощується на малих площах з інтенсивним удобренням і не дуже корисний», – каже Лахай.

2016 рік був рекордним у виробництві часнику. Українські аграрії об’єднувалися у кооперативи, аби вирощувати якісний часник певного сорту. Утім, попри хороші врожаї, обмежений експорт і велика пропозиція обвалили ціну з 80 грн/кг до 30-40 грн/кг.

Світовий обсяг виробництва часнику щорічно становить 25 млн тонн. 21 млн тонн виробляє Китай. Його частка на європейському ринку – 22%. Найбільший європейський виробник – Іспанія, неодноразово звинувачувала китайських виробників у демпінгуванні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...