Новини    24 вересня 2017 12:54

Українські сливи везуть до країн ЄС через Польщу


За останні 10 років Україна експортувала рекордний обсяг слив. Уперше з часів незалежності головним покупцем фруктів стали країни ЄС. За останні 10 років експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції, а імпортували в 5-8 разів більше. Головним покупцем української сливи завжди була Росія.

У серпні українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1000 тонн свіжих слив на суму $625 000.  Офіційно майже весь обсяг розподілився між Польщею та Білоруссю.  Більше 700 тон українських слив купила Польща на суму $530 000. У Білорусь відправили 165 000 слив на суму $60 000, інформує «Інфо-Шувар».

«Цього року наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС.  Через холодну весну  країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним, – коментує Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – З Польщі українські сливи відправлялись до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії. Українські експортери вибирають такий шлях, бо через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів експортувати напряму досить важко».

Закупівельні ціни на свіжому ринку Польщі варіюються в діапазоні  0,85-0,95 EUR/кг, польські переробники декларують закупівлю по  0,58-0,70 EUR/кг. Перевагу європейські покупці віддають сортам «Стенлі» та «Президент».

Раніше повідомлялося, що Польща активно закуповує українські троянди, котрі з доданою вартістю продає в інші країни Євросоюзу. Така ж ситуація із равликами, що їх сусіди перепродують до Латвії, Франції та Литви.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...