Новини    02 жовтня 2017 20:33

Українські помідори провалили експортний сезон


Експортний сезон для українських огірків і помідорів уже охрестили невдалим. За вісім місяців 2017 року Україна експортувала лише 12 000 тонн томатів, тобто удвічі менше, ніж рік тому. Обсяг експорту огірків поки що залишився на рівні 1800 тонн. Утім, перспективи другої половини сезону для огірків поки не дуже позитивні, з огляду на обмежену пропозицію в господарствах, інформує «Шувар-інфо».

Експортери наголошують на тому, що поточні ціни в українських господарствах не є прохідними для зовнішнього ринку. Справа також у конкуренції –  зростання власної пропозиції огірків та томатів у країнах–імпортерах. Найперше – в Польщі та Білорусі, які донедавна були головними покупцями вітчизняних тепличних овочів.

Ще одна причина української продукції – не експортний вигляд. Утім, це не заважає їм дорожчати на вітчизняних полицях. Приміром, овочі борщового набору проти минулого року подорожчали в 1,6-1,8 раза. Ціни на картоплю та капусту зросли більш як вдвічі й сьогодні становлять 9-11 грн/кг. Цибуля, буряк і морква подорожчали менше, свідчать дані Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

За прогнозами АЗФУ, ціни на помідори, огірки, перець та баклажани будуть стабільними аж до холодів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...