Новини    11 жовтня 2018 16:08

Українські малі та середні підприємства взяли кредитів в ЄС на 380 млн грн


В рамках Програми Німецько-Українського Фонду (НУФ) 112 підприємств залучили 380 млн грн кредитів протягом першого року дії. Активна фаза реалізації програми розпочалась у вересні 2017 року. Передає прес-служба ініціативи Європейського Союзу «EU4Business».

«Німецько-Український Фонд запровадив ефективну модель фінансування МСП завдяки кредиту Уряду Німеччини та фінансової допомоги ЄС. Лише за рік вдалось профінансувати проектів МСП на суму більше ніж 380 млн грн. Наступний крок – масштабування цієї моделі  для охоплення більшої кількості МСП України, які прагнуть розвивати та модернізувати свій бізнес», – повідомив Олег Стринжа, виконавчий директор НУФ.

Бюджет програми НУФ складає 10 млн євро. Це – позика Уряду Німеччини, надана через німецький банк розвитку KfW, яка була конвертована в гривню. Кредитування в національній валюті стало можливим завдяки ініціативі ЄС EU4Business, через яку були надані 5 млн євро на покриття потенційних збитків від коливання валютного курсу. За умовами програми, українські підприємці можуть отримати кредити у гривні еквівалентом до 250 тис євро терміном до 6 років за відсотковою ставкою 15% в банках-партнерах НУФ: ПроКредит Банк, Кредобанк та Укргазбанк.

До програми НУФ долучилися Київська міська державна адміністрація та Тернопільська обласна державна адміністрація. Вони компенсують половину відсоткової ставки за кредитами МСП з місцевих бюджетів. Для підприємців це означає ще більш доступні та дешеві кредити.

НУФ підписав угоди про співробітництво ще з 4 обласними державними адміністраціями: Харківською, Черкаською, Волинською та Одеською.  Ідеться про запровадження аналогічних програм.

«На мій погляд, такі програми є позитивним прикладом в Україні, який демонструє успішне поєднання зусиль міжнародних та місцевих партнерів щодо поліпшення програм фінансово-кредитної підтримки», — сказав Лутц Хорн-Хааке, директор Офісу KfW в Україні.

Найактивніше кредити залучали МСП, які займаються сільським господарством (77%), переробною промисловістю (18%) та готельно-ресторанним бізнесом (5%). Найбільше кредитною програмою скористалися підприємці з Чернігівської, Вінницької, Одеської і Дніпропетровської областей.

Новини за темою:  Житня криза: чому Україна імпортує дороге польське жито замість власного виробництва
Ще немає новин у цій стрічці ...