Новини    28 вересня 2017 14:38

Українська лохина задорога для Європи


За серпень Україна експортувала 897 тонн найдорожчої ягоди – лохини. Це є рекордом за всю історію незалежності і в 1,5 раза перевищує показник за аналогічний місяць попереднього року. За даними Державного комітету статистики, в серпні 2016 року експорт склав 582 тонни.

Головними експортними напрямками, як і торік, є Нідерланди, Білорусь і Великобританія.

Поставки до Нідерландів виросли на 19% в порівнянні з 2016 роком, до Білорусі – на 15%. У той же час, Великобританія збільшила обсяги закупівель української лохини відразу втричі, повідомляє АПНК-Інформ: овочі та фрукти.

«Торік попри заборону українська лохина активно експортувалась в Росію під виглядом білоруської продукції. В 2017 році постачання туди значно зменшилось через жорсткий контроль з на кордоні», – зазначила Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За її даними, експорт української ягоди до ЄС стримують високі ціни. В серпні польська лохина коштувала приблизно стільки ж, як і в Україні. До цього ягоди в Польщі були на 20-30% дешевшими.

За останні 3 роки виробництво лохини в Україні майже потроїлось й у наступні сезони зростатиме ще швидше, вважають експерти. Стимулом зростання є висока зацікавленість з боку фермерів, вони все більше інвестують в «лохинові» проекти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...