Новини    20 жовтня 2017 20:12

Українська капуста стрімко дешевшає


В Україні дешевшає білоголова капуста. Зокрема, за останній тиждень ціни на овоч знизилися майже на 40%. За словами експертів «Інфо-Шувар», ціни на капусту досягають мінімальних показників в жовтні-листопаді, бо саме в цей період фермери починають збирати врожай. Після закладання певного обсягу в сховища на ринку реалізуються залишки капусти, саме тому пропозиція помітно зростає, а ціни, відповідно, знижуються.

Станом на третю декаду жовтня, на торгових майданчиках найбільших гуртових ринків країни білокачанну капусту пропонують за середньою ціною 1,6-3,5 грн/кг (0,05-0,11 EUR/кг), тобто в 1,5 рази дешевше, ніж торік.

Білоголова капуста є найдешевшою позицією серед овочів «борщового набору» в Україні. Серед дорожчих – морква. Цього року площі під морквою в Україні різко скоротилися. Про це у дослідженні «Плодоовочевий ринок України-2017: підсумки і прогнози на наступний сезон» повідомляють аналітики «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Коренеплід замінюють рентабельним горохом і соєю.

Деякі господарства повністю відмовляються від виробництва моркви, а це вкрай негативно позначається на обсягах валового збору.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...