Новини    30 серпня 2018 16:04

Українська-Канадська ЗВТ: загальний експорт зріс на 41%


За підсумками першого півріччя 2018 року загальний експорт з України до Канади зріс на 41% e порівняні з аналогічним періодом 2017 року, або на $ 9,4 млн. Про це повідомляють в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«У той же час динаміка торгівлі всією агропродовольчою продукцією за аналогічний період зменшилась на $4 млн, що було спричинено скороченням поставок соків і меду. За перші шість місяців 2018 року з України до Канади було експортовано на $2,4 млн менше соків і на $1,4 млн – меду у порівняні з першим півріччям 2017 року», – йдеться у повідомленні.

Водночас імпорт канадської агропродовольчої продукції до України зріс на $3,7 млн, за рахунок нарощення закупки ракоподібних (креветок) на $1,9 млн та свинини на $1,8 млн. Цікаво, що в першому півріччі 2017 року Україна не імпортувала свинину з Канади.

Таке падіння експорту до Канади частково компенсується зростанням інвестиційних надходжень до України. Станом на 1 липня 2018 року прямі іноземні інвестиції з Канади до України склали $54,6 млн, в той час як за весь 2017 рік їх обсяг становив $49,6 млн. Таким чином, Угода відкриває більше можливостей для нарощення інвестиційних потоків між країнами.

«Звісно, не варто очікувати на миттєве зростання експорту до Канади одразу після підписання Угоди. Наприклад, у випадку із ЗВТ з ЄС українським експортерам знадобилося 2-3 роки, щоб зайняти свою нішу на ринку і вагомо збільшити обсяги поставок. Варто також не забувати, що вітчизняні експортери орієнтуються здебільшого на ринки Азії і Африки, а ринок Канади на сьогодні не є пріоритетним», – зазначила Дар’я Гриценко, аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як відомо, 1 серпня 2017 року вступила в силу Угода про Зону вільної торгівлі між Україною і Канадою, згідно з якою Канада скасовує митні тарифи на всі українські агропродовольчі товари. Винятком є ввезення з України поза межами тарифних квот м’яса птиці, молочних продуктів і сиру, яєць та цукру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...