Новини    26 жовтня 2018 15:08

Правильне зберігання груші збільшить її ціну вдвічі


На сезонному зростанні ціни на грушу в Україні заробляють не фермери, а імпортери. Про це кажуть експерти плодоовочевого ринку, передає сервіс «Інфо-Шувар». На думку фахівців, не дивлячись на те, що Україна є найбільшим виробником груш в Східній Європі, втім вітчизняні фермери в переважній кількості зберігають грушу максимум до грудня, а вже з Нового року пропозиція на ринку формується вже імпортною.

Зі слів експерта плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, ситуація на ринку не змінилась навіть після суттєвого подорожчання імпортних груш в 2014 році, в зв’язку із девальвацією гривні.

«Подорожчання імпортної груші, звичайно, вплинуло на її попит – в порівнянні з сезоном 2014/15 років, сьогодні ми імпортуємо вдвічі менше груш. Останні чотири сезони ціни на ринку незмінно починають зростати в листопаді, з жовтня по квітень груша в Україні дорожчає мінімум в 2-2,5 рази. Але, на цьому зростанні заробляють тільки імпортери, українська груша, як і раніше, присутня на ринку максимум до грудня», – розповідає експерт.

За словами Тетяни Гетьман, три роки тому українські фермери почали цікавитись вирощуванням груш, через привабливі ціни, особливо в другій половині сезону. Але, технологія вирощування і зберігання груш відрізняється від тієї, що використовується для яблука. Більшість українських фермерів взагалі не мали досвіду у вирощуванні і зберіганні груш, тому, зіткнулись із великою кількістю проблем. Саме через це, до цих пір знайти на ринку українські груші задовільної якості в другій половині сезону досить складно, зберігають груші після Нового року поодинокі українські господарства.

Втім, експерт впевнена, що українські фермери будуть більше інвестувати в грушеві сади найближчими роками. Цей сегмент виглядає набагато привабливішим, ніж вирощування яблука, ціни на яке сьогодні впали до критично низького рівня і їх суттєве зростання в другій половині сезону виглядає малоймовірним.

За даними «Інфо- Шувар», сьогодні в Західній Україні на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» вітчизняні груші пропонуються від 8 грн/кг до 27 грн/кг, в залежності від якості та сорту. Відбірна імпортна груша на гуртових ринках коштує 30-40 грн/кг. Слід зазначити, що в порівнянні з минулим роком ціни на якісні груші знизились лише на 30% , тоді, як ціни на яблука за рік впали у 2-2,5 рази.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...