Новини / Ринок землі     06 листопада 2018 12:00

Українець вперше відстояв право на продаж землі


Вперше українець відстояв право на розпорядження землею, посилаючись на рішення Європейського суд з прав людини (ЄСПЛ).

Про це було повідомлено 5 листопада на Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній і судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Повідомляється, що дана справа з’явилася у судовому реєстрі, в якій українець вперше захистив своє право на розпорядження землею, посилаючись на рішення Європейського Суду з прав людини. Європейський суд визнав, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини. Таким чином, це перший випадок, коли спираючись на рішення ЄСПЛ майнові права в українському суді були захищені. А прокурору, який звернувся з вимогою визнати даний обмін землею недійсним у зв’язку з мораторієм, було відмовлено.

«При вирішенні справи суд посилався на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст.14 Конституції України, та норми цивільного і земельного законодавства України, які регулюють виниклі у справі правовідносини», — йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, що 22 серпня ЄСПЛ прийняв рішення у справі «Зеленчук та Цицюра проти України», згідно з яким заборона, яка діє в Україні на придбання та продаж землі сільськогосподарського призначення порушує права людини. Європейський суд постановив, що уряд не забезпечив справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

А 2 листопада стало відомо, що Конституційний суд України не буде розглядати подання групи народних депутатів про скасування заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомила прес-служба Конституційного суду України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також